BG EN

20 жени избрани на местните избори в Саудитска Арабия

ГОРЕЩО
МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият "защитник" на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко "морални" и кухи хора сте (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Тома Николов: Валякът "Петрохан" премаза Терзиев и ППДБ. Теодора Георгиева има разстройство на мисловната дейност - върза фльонга на фльонгите (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Станислав Анастасов ХВАНА НАТЯСНО служебен министър: Вие сте новият Цицелков. Колко пъти сте се срещали с Божидар Божанов, Ивайло Мирчев, Асен Василев, Васил Терзиев (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Станислав Станев: Обидно ми е, че Теодора Георгиева очаква да повярваме на глупостите й (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Емил Радев: Служебното правителство и ППДБ опитват да преперат Теодора Георгиева. Използват собствената си некомпетентност, за да атакуват съдебната система (ВИДЕО)
ЧАС ПИК

20 жени избрани на местните избори в Саудитска Арабия

2753
на 14.12.2015
20 жени избрани на местните избори в Саудитска Арабия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Резултатите от историческите местни избори в Саудитска Арабия показват, че 20 жени печелят места в местните парламенти на кралството, предадоха световните информационни агенции. Сред тях има 4 избрани в столицата Рияд, както и по една кандидатка в свещените за мюсюлманите градове Мека и Медина, пише news.bg.

препоръчано

Тези 20 жени ще съставляват само 1% от общинарите, но в същото време постижението е разглеждано като крачка напред за консервативното саудитско общество, в което правата на жените все още са силно ограничени и почти всичко в техния живот е подчинено на волята на мъжете около тях. Общо около 7000 кандидати се състезаваха, като 979 от тях бяха жени. Въпреки че няма квота за жени общинарки, кралят може да разреши допълнителен брой места да бъдат заети от тях. Припомняме, че жените за първи път имат право да гласуват на тези избори, но според изборните протоколи гласоподавателките съставляват по-малко от 10 % от регистрираните.

Това се обяснява с много препятствия, които им се налага да преодолеят – от бюрократични пречки до липса на транспорт. Местните власти са единствените, които саудитците сами избират.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият защитник на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко морални и кухи хора сте (ВИДЕО) МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият "защитник" на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко "морални" и кухи хора сте (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК