BG EN

2000 години затвор искат за обвинените за пожара с близо 80 жертви в турския ски курорт Карталкая

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

2000 години затвор искат за обвинените за пожара с близо 80 жертви в турския ски курорт Карталкая

9027
на 19.05.2025
2000 години затвор искат за обвинените за пожара с близо 80 жертви в турския ски курорт Карталкая
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турската прокуратура поиска дълги присъди лишаване от свобода за 32-мата заподозрени във връзка с пожара в хотел в турски ски курорт в Болу, в който загинаха близо 80 души.

препоръчано

Според обвинителния акт, изготвен от Главната прокуратура на окръга, 13 лица - включително собственикът на хотела, съпругата и двете му дъщери, генералният директор, заместник-кметът на Болу, заместник-началникът на пожарната и един пожарникар - са обвинени в "убийство с евентуален умисъл" и всеки от тях може да получи до 1998 години затвор.

Други 19 заподозрени, сред които технически персонал, кухненски работници и външен персонал по поддръжката, са заплашени от затвор до 22 и половина години затвор по обвинения в "причиняване на смърт и наранявания поради съзнателна небрежност".

В обвинителния акт се посочва, че хотелът не е имал звукова противопожарна сигнализация и че планът му за действие при извънредни ситуации е бил неадекватен. Според прокурорите персоналът не е бил обучен и е допринесъл за разпространението на пожара, като е отворил главните врати на паркинга.

Седемдесет и осем души загинаха при пожара на 21 януари в хотел "Гранд Картал" в ски курорта Карталкая в северозападния турски окръг Болу. Пожарът възникна по време на зимната ваканция на учениците, когато в хотела са били настанени 238 гости. Много от тях се опитаха да се спасят, скачайки през прозорците или спускайки се от стаите с въжета от чаршафи.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за 6 юни - трудности на работното място връхлитат Девите, романтиката обръща гръб на Стрелците САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за 6 юни - трудности на работното място връхлитат Девите, романтиката обръща гръб на Стрелците
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Леко захлаждане и тропични нощи, но лятото си остава топло Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Леко захлаждане и тропични нощи, но лятото си остава топло
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента