ГОРЕЩО
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
Радев анонсира предстояща среща с Александър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
ВРЕМЕ ЗА ПЛАЖ! Слънцето напича, валежи са възможни следобед само на изток и над планините (КАРТИ)
Водещи сме в Югоизточна Европа по брой зарязани деца
България се нарежда на едно от челните места в Югоизточна Европа по брой на изоставени бебета. Това каза пред „Фокус” Георги Богданов, изпълнителен директор на Националната мрежа за децата. Той поясни, че у нас годишно се изоставят над 2000 бебета. Това е една огромна цифра, а проблемът е много сериозен за България, каза още той. „Децата, отглеждани в най-ранна детска възраст в институциите забавят развитието си. Нещо повече - те емоционално и дори физически са по-немощни от децата, които живеят в семейства. Именно затова инициативата на УНИЦЕФ за преустановяване на настаняването на деца под три години в институции е толкова полезна и хуманна инициатива”, отбеляза той. Според Богданов изоставянето на бебета говори за нецялостна семейна политика в държавата. „Най-големият проблем в нашата страна е, че нямаме сериозна подкрепа за семейството. Ние в момента развиваме алтернативните услуги за деца, когато те се изоставят, но в същото време не развиваме интегрирани услуги за семейството. Тази тема е пренебрегвана у нас години наред”, поясни той.препоръчано


