BG EN

226 хиляди лева изплатени по рибарски проекти

Икономика

226 хиляди лева изплатени по рибарски проекти

4475
на 17.03.2015
226 хиляди лева изплатени по рибарски проекти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавен фонд "Земеделие" изплати субсидии в размер на 226 хил. лева на проекти по Оперативната програма за развитие на сектор "Рибарство" 2007-2013 г. От тях 192 463 лева са изплатени по мярка 4.1 "Развитие на рибарските области", информираха от ДФЗ. Извършено е авансово плащане от близо 50 хиляди лева за инвестиционен проект за подпомагане на рибарската и туристическата дейност.

Той е в изпълнение на стратегия за развитие на местна инициативна рибарска група (МИРГ) "Бяла - Долни Чифлик - Аврен". Окончателно плащане на стойност 53 212 лева е направено по проект "Бяла-красива, динамична, успешна туристическа дестинация". ДФЗ-РА изплати окончателно и 89 477 лв. на Община Девин за популяризиране на възможностите за туризъм. Крайният срок за изпълнението на проекта е 23 юни 2015 г. Други 33 502 лв. са изплатени по мярка 2.6 "Инвестиции в преработка и маркетинг на продукти от риболов и аквакултура" по Програмата. Общата стойност на инвестицията по договор е в размер на 58 910 лв. Инвестиционното намерение е за закупуване на ново оборудване, което ще подобри производителността на цех за преработка на риба.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК