290 хил. души кандидатстваха за приемни семейства на децата, пострадали от труса
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След земетресенията, засегнали 11 провинции с център Кахраманмараш, 290 хиляди души кандидатстваха, за да станат приемни семейство за останалите без родители турски деца.
Още от първия ден на земетресението много хора, включително и известни личности, подадоха молби до Министерството на семейството и социалните услуги.
Докато в предишни години са били получавани средно по 3 заявления на ден за приемно семейство , само за 10 дни тази цифра е достигала 290 хиляди, предаде "ТРТХабер".
Децата и бебетата, преживели земетресение, първо се транспортират до болници за медицински прегледи и лечение. След като лечението приключи, те ще се върнат при семействата им. Поне тези, които имат живи родители.
Тези, чийто семейства не могат да бъдат открити, ще минат под грижата и закрила в институциите на Министерството на семейството и социалните услуги.


