ГОРЕЩО
ЗАРАДИ 81 МИЛИОНА ЛЕВА: Калин Стоянов даде Демерджиев на главния прокурор
Радев посрещна Кристалина Георгиева в Министерски съвет - сподели й какви са приоритетите на кабинета
ГОРЕЩО В ПИК: Делян Добрев официално поиска да бъде освободен като депутат
СТАВА НАПЕЧЕНО: Благомир Коцев трепери - собственикът на КУБ корпорация е във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Недоносчетата са 19 % от всички новородени
Близо 30% от бебета в София се раждат в Университетската акушеро-гинекологична болница „Майчин дом”. Това каза пред „Фокус” изпълнителният директор на болницата проф. д-р Виктор Златков. Тази година в болницата са регистрирани 3579 живородени бебета. „В тези раждания преобладават момчетата- 1885 срещу 1712 момичета, което за тази година показва, че имаме повече от 560 новородени деца, в сравнение със същия период на миналата година”, каза проф. Златков. Той каза още, че броят на недоносените деца е значителен. „Броят им е 678 или 18.84%, при средно за страната 9%. От тях 23 са под 0.6 кг, 52 под 1 кг, 111 под 1.5 кг и 367 под 2.5 кг”.
препоръчано


