ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
21 машини разчистват снежната покривка от главни и второстепенни улици във всички квартали на град Русе, съобщават от пресцентъра на общината.
Тротоарите и спирките също се разчистват приоритетно. Други 10 машини разчистват пътищата по селата и извън града, заяви Спасимир Димитров – директор дирекция „Управление при кризи” към Община Русе.
Той уверява, че затворени пътища и хора без ток към момента няма. „Чисти се непрекъснато, опесъчава се и се посипва сол”, заяви още Димитров. Освен главната и второстепенната улична мрежа се разчиства и центъра на града, роторни машини проправят път за пешеходците в малките улички.
Спасимир Димитров призовава етажните собствености да се организират и да започнат да разчистват тротоарите към прилежащите пространства на жилищните блокове, тъй като се очаква през нощта температурите да паднат още.
Ако се запази настоящата обстановка, машините няма да спират работа и през нощта. „Заради ниските температури стръмните участъци са заледени, шофьорите трябва да бъдат изключително внимателни“, коментира още Димитров.


