BG EN

35 животновъди в Благоевградско са получили обезщетения заради "син език"

Региони

35 животновъди в Благоевградско са получили обезщетения заради "син език"

3885
на 23.11.2014
35 животновъди в Благоевградско са получили обезщетения заради син език
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

35 животновъди в Благоевградско, чиито стада са засегнати от болестта „син език“, са получили обезщетенията си, отчетоха от Областната дирекция по безопасност на храните.

препоръчано

За българските породи овце се заплаща по 2,37 лева за килограм жино тегло, което е около 118 – 120 лева за една овца около 50 килограма.

За козите  обезщетението е 3 лева, а за говедата 2,69 лева.
Най-много са подадените заявления от района на Гоце Делчев - 34, от Петричко - 40, от Благоевградско - 42, от Сатовча - 35, от Сандански - 20, от Струмяни – 18.

Изплащането се извършва по банков път и поетапно по реда на пристигането на документите, които се приемат и обработват от Областна дирекция за безопасност на храните.
На този етап са приключили напълно с подаването на заявленията.   Ще бъдат обезщетявани само животновъди, предали умрелите животни в екарисажи или трупни ями, а при недостъпни, високо планински места – загробени в специално предназначени за целта площадки, пише Дарик.

До момента държавата е изплатила над 1 3 000 000 лева обезщетения на животновъдите заради болестта „син език“.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК