BG EN

38% от леглата в общинските болници са за COVID-19

Здраве

38% от леглата в общинските болници са за COVID-19

7157
на 27.06.2020
38% от леглата в общинските болници са за COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Това означава, че 38% от легловия фонд на общинското здравеопазване е структуриран специално за нуждите на заразени с COVID-19. В 79 общински лечебни заведения са обособени и 233 легла за интензивно лечение и наблюдение на пациенти с коронавирус, съгласно разпоредбите на здравното министерство.

препоръчано

Общините, като собственици на лечебните заведения, на много места започнаха спешни ремонтни дейности, подчертават от сдружението. Като най-често срещан проблем, те определят липсата на достатъчно обучени медицински специалисти. Дори в момента общинските болници работят с минимума от необходимия им персонал, голяма част от който попада в рисковата група, тъй като е в пенсионна възраст. На второ място се нарежда недостигът на специализирана медицинска апаратура и оборудване.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК