ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Някои хора гледат на "Фейсбук" (Facebook) като на конкурс за популярност. Наличието на повече приятели означава, че сме по-популярни от нашите колеги, нали? Е, може би преди е било точно така, но нещата вече се променят. От Make Use Of изтъкват 4 причини да започнем да трием приятели във Facebook. Ето кои са те:
С колко от приятелите си във Facebook реално си говорите, колко от тях може да наречете истински приятели? Според резултатите от проучване на Оксфордския университет, всеки потребител с около 150 приятели в социалната мрежа може да разчита реално само на четирима от тях за помощ в случай на проблем. В реалния живот важи същото правило – по-големият брой приятели не означава и повече хора, на които можем да разчитаме. Ако ви се е случвало подобно нещо, сигурно знаете, че осъзнаването на подобна истина често води до депресии. В тази връзка, учените са категорични, че има пряка зависимост между отделеното време за един приятел и здравината на връзката с него. И тъй като времето е винаги недостатъчно, поддържането на голям брой истински приятели е много трудно.
Най-важните хора в живота ни са тези, които са до нас, а не сред контактите ни в социалните мрежи. Често, за да обърнем внимание на виртуалните си kонтакти обаче, ние загърбваме и нараняваме онези, на които държим истински, и които държат на нас.
Да, вярно е, че Facebook теоретично има много инструменти, които гарантират сигурността на снимките ни, публикациите и на личните ни данни, но много малко хора ги използват все още. Но дори и само приятелите ви да могат да виждат вашите данни, пак може да сте застрашени ако имате навика да не подбирате внимателно контактите си.
Логично е да искате да се отървете от хора, чиито мнения ви дразнят онлайн. Защо тогава да продължавате да си причинявате разочарования и раздразнения?