4-звезден Левски! Неочакван герой за "сините" (ОБНОВЕНА)

47359
на 29.11.2017
4-звезден Левски! Неочакван герой за сините (ОБНОВЕНА)

Левски разгроми като гост Дунав с 4:0 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Васил Панайотов се оказа най-ключовият играч за столичани в двубоя. Към момента "сините" са трети в класирането на шампионата, а "драконите" заемат 13-ата позиция. Точковият актив на Левски е 35, Дунав Русе е с 14 пункта, а лидер в таблицата е Лудогорец с 42 точки, "зелените" обаче са с двубой по-малко.

Халфът Васил Панайотов в 33-ата и 39-ата минута реализира за столичани. И в двете ситуации Роман Прохазка даде важни извеждащи подавания. Преди това Васев и Костадинов пропуснаха да вкарат за домакините.

Жуниор Мапуку в 46-ата минута направи преднината на гостите класическа - 3:0. Серджиу Буш в 78-ата минута пък бе точен за крайното 4:0, силен мач за "сините". Подопечните на Делио Роси досега в шампионата не можеха да се похвалят с много изразителни победи, но срещу "драконите" показаха офанзивен футбол, съчетан с цели 4 попадения. Халфът Панайотов пък впечатли, реализирайки важните първи 2 гола в срещата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДУНАВ: 86. Антонов, 94. Ненов, 23. Хубчев, 21. Ларин, 22. Милчев, 11. Димов, 8. Ятоба, 77. Костадинов, 10. Шопов, 14. Б. Васев, 9. Будинов

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 4. Горанов, 5. Ейлофсон, 8. Вутов, 10. Мапуку, 15. Прохазка, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 30. Рошу, 32. Обертан, 71. Панайотов