4-звездни "смърфове" летят за Купата

10275
на 16.04.2019
4-звездни смърфове летят за Купата

Отборът на Локомотив (Пд) направи огромна крачка към участието си на финал в турнира за Купата на България. "Железничарите" надвиха Септември с 4:0 в първи мач от полуфиналната фаза в надпреварата.

Селекцията на Бруно Акрапович реши работата си още до почивката. Тогава се разписаха Илиев от дузпа, Стивън Езе и Момчил Цветанов. 180 секунди преди последния съдийски сигнал, името си сред голмайсторите намери и Игор Банович. Головете през първата част паднаха съответно в 14-ата, 19-ата и 28-ата минута.

Макар и инкасирали тежко поражение, гостите от София можеха да си тръгнат с поне един гол на чужд терен, ала непробиваем днес беше "черно-белият" вратар Мартин Луков, спасил изстрели на Сахити и Чандъров.

Реваншът между двата тима е след седмица, а преди това те ще загреят с по един мач за първенство. Локомотив гостува на Дунав (Русе), докато за Септември предстои столично дерби със Славия, акцентира "Топспорт".

Така по всяка вероятност на финала - "смърфовете" ще срещнат някой измежду достатъчно големите си дразнители - Ботев (Пд) или ЦСКА.