BG EN

40 лева глобата от днес за гратисчиите

ЧАС ПИК

40 лева глобата от днес за гратисчиите

5110
на 01.06.2016
40 лева глобата от днес за гратисчиите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От днес пътуваме с по-скъпи билети за градския транспорт. Билетът в София вече е 1.60 лв. Старите билети от 1 лв. вече не важат.Въвеждат се нови алтернативни документи за пътуване – такива, които ще могат да обслужва пътници в рамките на три дни по всички линии на стойност 10 лв. и карта за туристи и гости на столицата на цена от 20 лв, която ще предоставя отстъпки при посещение в музеи. 

Талоните за 10 пътувания, които струваха 8 лв., се увеличат с 4 лв., тоест цената им от днес е 12 лв. За да се намали пътуването гратис, глобата за нередовен пътник от 20 лв. става 40 лв., а на акта - от 100 на 200 лева.

Целта е с въвеждането да се стимулира използването на абонаментните карти и намаляването на нередовните пътници в градския транспорт. 

Билетите и талоните за многократно пътуване, закупени на старите цени, няма да са валидни, те трябва да бъдат заменени с нови превозни документи срещу доплащане. Подмяната ще е възможна до 30 септември.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК