BG EN

400 000 лв. дългове имат болниците в Пловдив

Здраве

400 000 лв. дългове имат болниците в Пловдив

3984
на 26.11.2012
400 000 лв. дългове имат болниците в Пловдив
Около 400 хиляди лева са дълговете на общинските здравни заведения в Пловдив към 30 септември, съобщи „Дарик“. От ДКЦ-тата в града №3 и №5 са с най-големи загуби - съответно 40 и 200 хиляди лева. „Черната овца" на община Пловдив остава Белодробна болница „Кудоглу" с 400 хиляди лева загуби. Ситуацията обаче е подобрена, тъй като за същия период през 2011 година сумата е 700 хиляди. Пребазирането в Университетска болница „Св. Георги" се очаква да се осъществи в началото на 2013 година. „Златната кокошка" на общинското здравеопазване пък е Онкодиспансера, който към септември генерира печалба от 300 хил. лева, с 16 милиона лева приходи. За Кожния диспансер загубите са 30 хил. лева, но ще се борим за увеличаване местата в лечебното заведение, така че да го запазим, категоричен бе Петков. В МБАЛ „Св. Мина" разходите надвишават приходите със 100 хил. лева. „Св. Пантелеймон" пък се представя слабо тази година с близо 4,5 млн. лева приходи и едва 18 хил. лева печалба. Разликата с 2011 е чувствителна, когато са били на плюс със 104 хиляди. На 4-и декември приключва конкурсът за нов директор на „Св. Пантелеймон", но засега няма подадени кандидатури, каза още зам.-кметът.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 22
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК