BG EN

49,4% по-висока смъртност в Италия през март спрямо последните 5 г.

Европа

49,4% по-висока смъртност в Италия през март спрямо последните 5 г.

7973
на 04.05.2020
49,4% по-висока смъртност в Италия през март спрямо последните 5 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Италия е регистрирала 49,4% по-висока смъртност в страната през март в сравнение със средните нива за месеца през последните пет години. Информацията съобщава нюз.бг, като цитира агенция Франс прес, която на свой ред се позовава на официални данни.

Починалите в Италия от 20 февруари, когато страната потвърди първи случай на заразен с коронавирус, са нараснали с 38,7%, показват данните, разкрити от статистическата агенция ISTAT и института за обществено здраве ISS.

Средиземноморската държава официално е потвърдила 28 884 починали от коронавирус, но в данните са включени предимно починалите в болница.

В малко домове за възрастни хора са направени тестове за коронавирус. Не е известен точният брой на починалите от коронавирус извън здравните заведения.

Изнесените днес данни показват, че още 25 354 души са починали през март в страната в сравнение със средното ниво за месеца между 2015 и 2019 г.

Данните сочат също, че 13 691, или 54%, от 25 354 фатални случая през март са починали от Covid-19. Тези са включени в официалния брой на починалите.

В съвместно съобщение ISTAT и ISS отбелязват, че има три вероятни обяснения за другите 11 663 фатални случая. Едното е, че тези хора никога не са тествани за вируса, но вероятно са починали от него. Съществува и "косвен ефект на вируса", при който Covid-19 влошава съществуващо състояние, например бъбречна или друга органна недостатъчност. Третата вероятна причина е последица от претоварването на здравната система, особено в най-засегнатите райони на Италия.

Средно за март за периода 2015-2019 са регистрирани 65 592 починали в сравнение с 90 946 през 2020 г.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК