BG EN

50 000 посетиха Стената на плача за Пасха

СВЕТЪТ ДНЕС

50 000 посетиха Стената на плача за Пасха

9116
на 06.04.2015
50 000 посетиха Стената на плача за Пасха
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-малко 50 000 вярващи са взели участие в традиционна еврейска церемония, която по традиция се организира пред Стената на плача в Стария град на Ерусалим, предаде БТА, позовавайки се на изявление на израелската полиция.

препоръчано

Стотици евреи, носещи името „Коен” („свещеник” на иврит), покрити с бели молитвени шалове и смятани за потомци, според традицията, на пазителите на Храма, благословиха събралите се.

Двамата главни равини на Израел и равина на Западната стена (Стената на плача) са присъствали на церемонията под палещото слънце. Това е най-свещеното за юдаизма място. Според оценки на полицията около 50 000 поклонници са преминали пред стената през деня.

Според отговорните за церемонията религиозни власти са присъствали 75 000 души.

Стената на плача е последната останка от подпорната стена на Втория Храм, разрушен от римляните през 70 г. от н.е. Стената е разположена по-надолу от Площада на джамиите в Стария град на Източен Ерусалим, палестинската зона, анексирана от Израел.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК