BG EN

50-годишен мъж се загуби в Мальовица

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

50-годишен мъж се загуби в Мальовица

8243
на 22.07.2016
50-годишен мъж се загуби в Мальовица
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В района на Мальовица се провежда спасителна операция. 50-годишен мъж се е загубил в планината, съобщи председателят на БЧК Христо Григоров, предаде БНР.

препоръчано

По думите му 15 спасители тръгват към върха, за да го търсят, има готовност и за използването на хеликоптер. Най-вероятно операцията ще продължи през цялата нощ. "Този човек е допуснал три грешки. Първо е тръгнал сам, в късен час. Второ – защо не е се обадил на хижаря и да му каже каква ще бъде неговата дестинация", обясни председателят на БЧК. Третата грешка на мъжа е, че не е използвал GSP, въпреки многократните предупреждения на БЧК туристите да използват приложението, когато излизат в планината.

Христо Григоров препоръча на туристите да си направят застраховка "Планинско спасяване", защото така поне ще покрият част от разходите по предприетите в случай на нужда операции.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК