BG EN

50 лева глоба, ако не слагаме колани в рейса

Животът днес

50 лева глоба, ако не слагаме колани в рейса

7036
на 14.09.2018
50 лева глоба, ако не слагаме колани в рейса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

50 лв. ще е глобата за пътниците, ако не слагат колан в автобусите. Това каза пред журналисти народният представител от ПГ на ГЕРБ и заместник-председател на Комисията по транспорт Станислав Иванов за промените в Закона за пътищата и задължението за автобусите да бъдат оборудвани с видеорегистратори и обезопасителни колани.

препоръчано

„Санкциите са 50 лв. за пътниците, 3000 лв. - ако автобусът не е оборудван с колани и 3000 лв. е санкцията и ако не бъде поставено устройство за мобилно видеонаблюдение“, допълни още депутатът.

„Коланите ще действат във всички случаи, когато линиите са над 30 км. еднопосочно, когато имаме превоз на деца и ученици. Това е задължението. В останалите случаи, които касаят градския транспорт основно няма да се налага, както и в момента не се налага да се ползват колани“, заяви още Иванов.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Разпада ли се Промяната във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант Хоризонт“ (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Разпада ли се "Промяната" във Варна? Журналистката Наталия Господинова: Цялата организация е създадена от приятелски и роднински кръгове около семейство Лорер и ресторант "Хоризонт“ (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК