BG EN

5,6 по Рихтер разлюля остров Тонга, няма опасност от цунами

Азия

5,6 по Рихтер разлюля остров Тонга, няма опасност от цунами

10963
на 01.06.2020
5,6 по Рихтер разлюля остров Тонга, няма опасност от цунами
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Земетресение с магнитуд 5,6 стана край бреговете на остров Тонга, разположен в южната част на Тихия океан, съобщи Геофизичният институт на САЩ, предаде ТАСС.

препоръчано

Епицентърът на труса бил на 343 км югозападно от столицата на кралството, град Нукуалофа, с население от 22,4 хиляди души. Огнището на земетресението било на дълбочина 118 км. Не е обявена опасност от цунами.

На 28 май Европейско-средиземноморският сеизмологичен център съобщи за две земетресения с магнитуд 5,8, с епицентрове южно и югоизточно от столицата на Тонга.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК