ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Днес голяма част от времето си прекарваме в социалните мрежи. Осъзнаваме ли обаче, че има непростими грешки, които можем да допуснем в социалните мрежи, и които могат да ни костват приятелства и уважение от страна на близките ни?
От CIO са съставили списък с6 причини хората да странят от вас във Facebook. Ако имате приятели във Facebook, които по един или друг начин ви дразнят, кликнете тук за да разберете как може да блокирате някой във Facebook, без той да разбере.
Ако се интересувате от още малко известни функции или от опции, за които по една или друга причина не знаете, но могат да ви бъдат полезни, погледнете и статията ‘5 настройки във Facebook, които трябва да промените веднага‘.
Ако неспирно качвате снимки във Facebook или коментирате и 'Like' всичко, на което попаднете в интернет, много е вероятно по този начин вие да дразните приятелите си в Facebook. Трябва да се съобразявате с времето на останалите и да разберете, че не е нужно да харесвате или споделяте всичко, което четете или виждате на Facebook. Опитайте се да бъдете поне малко загадъчни.
Това правило трябва да е очевидно, но за съжаление, за много хора това не е така. Запомнете 9 от 10 ваши приятели, няма да одобрят идеята да ги тагвате в снимките, които публикувате на Facebook. Така че не го правете.
Facebook по един специален начин ни кара да се чувстваме важни и значими. Няма нищо лошо в това, освен ако не започнем да се ядосваме или жалваме когато нещо, което споделяме на Facebook не получи очаквания от нас брой харесвания и коментари.
Груповите дискусии във Facebook може да са забавни, продуктивни и поучителни. Въпреки това обаче, вашите приятели едва ли искат да бъдат известявани всеки път, когато някоя от 85-те участника в груповия чат коментара нещо. Още повече, че тези ваши приятели вероятно познават само най-много още пет други хора от чата. Не смесвайте семейството, приятелите и колегите си в общи групови разговори.
Никой не е толерантен към ругатни и разсизъм. В реалния живот, когато някой изрече нещо, то се чува само от онези, които са в близост до него. Но когато комуникацията е онлайн, всичко е публично и постоянно. Да бъдеш нервен в публичен форум и да използваш нецензурни думи не говори никак добре за вас.
Хората се препират помежду си. Това е факт от живота. Но тези битки не е нужно да се водят онлайн. Разногласията трябва да се решават между двете страни, тъй като дори един страничен агресивен коментар може да предизвика неподозирани ескалации. Помнете, че всичко, което излиза в социалните медии става публичо достояние и е постоянно.
Източник: digital.bg