BG EN

6000 излязоха в Ханау срещу расовата омраза

Европа

6000 излязоха в Ханау срещу расовата омраза

5712
на 23.02.2020
6000 излязоха в Ханау срещу расовата омраза
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Около 6000 души се включиха в демонстрация в западногерманския град Ханау срещу незачитането и омразата на расова основа, предаде ДПА, като се позова на данни на полицията.

По-рано тя съобщи за приблизително 3000 участници.

Организаторите очакваха в шествието от централния площад до двете места, където в сряда 43-годишен германец застреля девет души от чуждестранен произход, да се включат 2000 души.

Освен деветимата, мъжът уби също 72-годишната си майка, след което се самоуби. Впоследствие беше установено, че извършителят на масовото убийство е имал дълбоко расистки схващания и е бил психично болен.

На мястото на трагедията венец в памет на жертвите днес положи политикът от партия "Зелените" Джем Йоздемир. Той каза, че му е трудно да намери думи за случилото се, но изрази надежда тази година да остане в историята като годината, в която германската република е предприела сериозни действия за справяне с крайнодесния радикализъм.


препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БОМБА В ПИК ТV! Бившата жена на Емил Дечев с разтърсващо интервю пред медията ни: Дъщеря ми бе употребена за политически параван. Когато тя е с него, нямам представа къде се намира. Взима й телефона и го изключва. Веднъж ми се обади от Франция (ВИДЕО) БОМБА В ПИК ТV! Бившата жена на Емил Дечев с разтърсващо интервю пред медията ни: Дъщеря ми бе употребена за политически параван. Когато тя е с него, нямам представа къде се намира. Взима й телефона и го изключва. Веднъж ми се обади от Франция (ВИДЕО)
ново
Днес: 117
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК