BG EN

7-8 часа сън за здраве и добра памет

Здраве

7-8 часа сън за здраве и добра памет

7217
на 10.09.2021
7-8 часа сън за здраве и добра памет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Според последните изследвания твърде малкото сън може да доведе до здравословни проблеми, но същото важи и за прекомерния сън. По-специално, всички аномалии, свързани със съня, могат да повлияят на начина, по който мозъкът работи.
Проучването включва над 40 000 души по целия свят, които са участвали в онлайн проучване и серия от тестове за умствени способности като разсъждение, памет и вербални умения.

препоръчано

Според предварителните резултати тези, които спят по 7 до 8 часа на нощ, са по-добре от тези, които спят повече или по-малко. Половината от участниците казват, че обикновено спят по-малко от 6 часа и половина на нощ.

Изследователите отбелязват редица изненадващи констатации. Хората, които спят под 4 часа изглеждат с 9 години по-възрастни, а количеството сън, свързано с най-добрите резултати от теста, е било еднакво за всички възрасти.

Мисленето и вербалните способности са двете умствени умения, които са силно засегнати от аномалиите, свързани със съня, докато загубата на памет е промяна, която не се влияе от количеството сън.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК