BG EN

7 мита за смартфоните, на които не трябва да вярвате

Джаджи

7 мита за смартфоните, на които не трябва да вярвате

14303
на 19.07.2015
7 мита за смартфоните, на които не трябва да вярвате
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Смартфоните са част от ежедневието ни по-малко от десетилетие, но митовете около използването им никак не са малко и се увеличават с времето, защото никак не е трудно едно твърдение да се превърне в общоприет факт.

препоръчано

Причината е, че хората по принцип са склонни да разпространяват неверни слухове с думите ‘не си спомням къде го прочетох или чух, но знам, че е така’. От How To Geek ще се опитат да разсеят 7 мита за използването на смартфоните. Ако чуете подобни твърдения не трябва да им вярвате.

 1. Затварянето на приложения ще ускори работата на вашия iPhone

Затварянето на приложенията, които не ползвате на вашия iPhone може да помогне, но като цяло, с този съвет малко се преувеличава. Приложения, които вече не използвате, но не сте затворили, продължават да се съхраняват в RAM паметта на вашия iPhone, така че да могат да се стартират по-бързо, когато отново имате нужда от тях и ако вашият iPhone се нуждае от повече RAM, той автоматично ще премахне приложенията, които не използвате. Затварянето на приложения обаче ще удължи времето на отварянето им на по-късен етап.

 2. Използването на Task Killer ще ускори работата на вашия Android телефон

Подобен мит съществува и за Android смартфоните. Навярно сте чували, че трябва да използвате Task Killer инструмент за автоматично премахване на приложенията от RAM. Не е нужно обаче да използвате Task Killer, точно както не е необходимо ръчно да премахвате приложения от списъка на последните приложения на Android. На практика, тези приложения са кеширани в RAM паметта, така че да можете да се върнете към тях по-бързо.

 3. Трябва да разредите батерията на телефона си напълно, преди да я зареждате

Модерните литиево-йонни батерии не се нуждаят от пълно разреждане преди да може да ги презаредите. Можете да зареждате батерията на смартфона си, когато пожелаете и толкова, колкото искате.

 4. Може да използвате само зарядното устройство на вашето устройство

Съвременните смартфони използват USB зарядни устройства, които са стандартизирани. Щом едно USB зарядно устройство осигурява достатъчно енергия, можете да го използвате, за да заредите смартфона си или всяко друго устройство, което поддържа USB зареждане.

 5. Трябва да защитите дисплея на смартфона си с протектор

Този съвет не е актуален в наше време. Съвременните смартфони използват Gorilla Glass или подобна технология, която придава изключителна устойчивост срещу надраскване на стъклото на дисплея.

 6. Повече мегапиксела означава по-добра камера

По-големият брой мегапиксели е важен само ако имате намерение да използвате кадрите за билбордове, например. Причината за това е ограничението на монитора. Дадена снимка винаги ще се изобразява не с реалните си мегапиксели, а с тези на монитора. За обикновения потребител, който иска да създава качествени снимки, по-важни са качеството на лещите на камерата и нейния светлинен сензор.

 7. Android телефоните често са заразявани от вируси и други злонамерени програми

Технически погледнато е напълно възможно смартфонът ви да се ‘зарази‘ с вируси, но много малко Android телефони всъщност са заразени от злонамерен софтуер. Вашето устройство е изложено на риск само ако инсталирате приложения не от Google Play, а от други сайтове или ако изтегляте пиратски копия на платени Android приложения.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последния понеделник на ноември: Ракът да не бърза със смяната на работното място, Лъвът да не е алчен САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последния понеделник на ноември: Ракът да не бърза със смяната на работното място, Лъвът да не е алчен
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Студ сковава страната през следващите дни - ще виждаме какво дишаме! Лошото е, че... (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Студ сковава страната през следващите дни - ще виждаме какво дишаме! Лошото е, че... (ВИДЕО)
ново
Днес: 19
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК