7 тежки въпроса към Румен Радев, които Хекимян НЯМА ДА МУ ЗАДАДЕ. За жена му, мартениците, "кръгом марш", "щама Шипка"...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Въпроси към Румен Радев, които ПИК няма да успее да му зададе тази вечер на уж "живото" интервю по БТВ. Нито когато и да било друг път.
Защото българският президент не обича да отговаря на въпроси.
Въпреки че мотото на интервюто му при Хекимян ще бъде „Питай президента“.
Питай го, ама на запис...
1. На каква точно стойност е дарението ви към възрастните хора във Видин? Защо пазите в тайна конкретната сума? Това дарение от вашата заплата ли е или от бюджета на институцията „президентство“? Защо избрахте да дарявате именно във Видин?
2. Ще се извините ли на депутатите за призива ви „Кръгом марш към март“, след като се оказа, че НФСБ са дарили целите си заплати за февруари, а ГЕРБ – 1000 лева от надницата си за същия месец? Тоест, далеч преди вашето дарение за общината във Видин, което е от 23 март…
3. Как ще коментирате изказването си от 3 март – „Коронавирусът се оказа безобиден, но щамът Шипка – твърде опасен“? Поддържате ли още това свое твърдение? Не смятате ли, че с него подведохте хиляди българи – и то предимно възрастни, от рисковата категория, да се изложат на опасност и да се скупчват на върха на националния ни празник? И то при положение че здравните власти бяха препоръчали да няма такова скупчване…
Как се изкупува подобна вина - макар и косвена, ако не с проява на морално мъжество и подаване на оставка?
4. Смятате ли наистина, че твърдението ви „Моята жена помага, като раздава мартеници в едно село…“ е адекватно на тежкия кризисен момент и очакванията за съпричастност от страна на първите хора в държавата?
Дали раздаването на мартеници компенсира факта, че вашата съпруга не се записа доброволка в санитарните служби и не посети нито една болница от „първа линия“ по време на пандемията – както правят половинките на десетки държавни глави по целия свят?
5. В момента имате ли политическо доверие към българското правителство, или доверието ви все още е свалено? Изобщо понятието „доверие“ разтегателна категория ли е – сваля се и се възстановява според конюнктурата?
6. Защо не свикахте още в началото на пандемията Консултативния съвет по национална сигурност? Защо продължавате да не го правите и до днес?
Смятате, че коронавирусът не е заплаха за националната сигурност на държавата ли?
7. Вие лично как самооценявате вашето поведение в периода на извънредното положение – адекватно, не съвсем адекватно, съвсем неадекватно? На какво според вас се дължи тенденцията на категоричен спад на персоналния ви рейтинг – според изследванията на няколко социологически агенции? Както и спадът на институцията „президентство“, която за първи път в новата ни история има по-ниска степен на доверие от българското правителство...