BG EN

72 часа затвор за мъж, шофирал след употребата на амфетамин

Крими

72 часа затвор за мъж, шофирал след употребата на амфетамин

5494
на 09.11.2022
72 часа затвор за мъж, шофирал след употребата на амфетамин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Софийска районна прокуратура (СРП) привлече към наказателна отговорност 38-годишен мъж, шофирал след употреба на наркотични вещества.

препоръчано

На 07.11.2022 г. около 09,00 часа, обвиняемият Б.Н. шофирал лек автомобил марка „Опел” по ул. „Мъдрен“ в гр. София , когато бил спрян за проверка. Направен му е „Дръг тест 5000“, който отчел употреба на амфетамин.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 3 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода” от 1 до 3 години и „глоба“ от 500 до 1500 лева.

Б.Н. е осъждан и в момента на извършване на деянието е бил в изпитателен срок.

Предвид възможността да извърши друго престъпление, той е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор.

Предстои да бъде внесено искане в съда за разглеждане на дело за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО! Радев: Американските самолети напускат летище Васил Левски до края на месеца. Цифрата на дефицита ще бъде доста над 3% (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО! Радев: Американските самолети напускат летище "Васил Левски" до края на месеца. Цифрата на дефицита ще бъде доста над 3% (ВИДЕО)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК