BG EN

787 миньори са се намирали в мината по време на взрива

СВЕТЪТ ДНЕС

787 миньори са се намирали в мината по време на взрива

3264
на 14.05.2014
787 миньори са се намирали в мината по време на взрива
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По време на взрива в мината Сома в западната част на Турция са се намирали 787 миньори. Това съобщава АП, позовавайки се на турския министър на енергетиката Танер Ялдъз.

препоръчано

Мината Сома е разположена на около 250 километра южно от Истанбул. Аварията е станала на около 2 километра под земята. Предполага се, че късо съединение е причинило взрив и пожар в мината, довели до срутването на скални маси.

Повечето са починали от задушаване. На повърхността са извадени 363 души. „Времето не е в наша полза“, подчерта Йълдъз. В спасителната операция участват около 400 души.

По данни на турското министерство на труда, мината е била инспектирана на 17 март. В хода на инспекцията не са били открити нарушения на правилата за безопасност на труда.

Най-голямата трагедия в мина в Турция се случва през 1992 година. Тогава взрив отне живота на 270 души в рудник близо до черноморския град Зонгулдак.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК