BG EN

8 тона химически продукти бяха задържани на "Капитан Андреево"

Крими

8 тона химически продукти бяха задържани на "Капитан Андреево"

12848
на 05.10.2025
8 тона химически продукти бяха задържани на Капитан Андреево
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Недекларирани 8 тона химически продукти с приложение в производството на бои, лакове и лепила задържаха митническите служители на "Капитан Андреево" при проверка на товарен автомобил. 

препоръчано

В края на месец септември на пункта е пристигнал товарна композиция от влекач и полуремарке с турска регистрация. Шофьорът с турско гражданство е представил документи за стоката – стенни хартиени и текстилни облицовки, от България за Иран. Митническата служителка, извършваща документален контрол и измерване с електронната везна на осовото натоварване на превозното средство, установила, че има несъотвествие между теглото, отчетено на везната и това по документи.

Тя насочила композицията за рентгенов контрол, при който са отбелязани необичайни плътности в товара. При последвалия физически контрол инспекторите установили, че в товарното помещение, между декларираната стока са укрити палети с общо 8000 кг химически продукти, които се използват при производството на бои, лакове и лепила. 

Химическите препарати са задържани, а на шофьора е съставен акт по Закона за митниците.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК