BG EN

80% от автобусите на градския транспорт във Варна са нови

Региони

80% от автобусите на градския транспорт във Варна са нови

3259
на 09.03.2015
80% от автобусите на градския транспорт във Варна са нови
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

80% от автобусите на градския транспорт във Варна са подменени с нови, изцяло подменен е тролейбусният парк. Това каза Максим Тодоров, председател на съвета на директорите на „Градски транспорт” – Варна, предаде агенция "Фокус".

препоръчано

Средната възраст на повечето автобуси е десет години. „От близо 1 година автобусите са подменени с нови, изцяло подменени са тролейбусите. По линиите на градския транспорт се ползват и стари тролейбуси по време на ремонтни дейности по съответното трасе и в пикови часове.

Новите тролейбуси също са на по-малко от една година”, посочи Максим Тодоров. 100 нови превозни средства на обща стойност 60 млн. лева е придобило дружеството по оперативните програми „Околна среда” и „Регионално развитие”. Общият автопарк се състои от 161 автобуса и 30 тролейбуса. Максим Тодоров допълни, че наличните тролейбуси, които се експлоатират само в краен случай, също са в добро техническо състояние. Наскоро три от тях са продадени на община Хасково.

свързани новини

Максим Тодоров коментира, че на този етап няма основание за увеличаване цената на билетите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК