BG EN

9 души загинаха при взрив на снаряд в Дебалцово

СВЕТЪТ ДНЕС

9 души загинаха при взрив на снаряд в Дебалцово

5689
на 01.02.2015
9 души загинаха при взрив на снаряд в Дебалцово

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Проруските сепаратисти продължиха днес атаките си срещу важния железопътен възел Дебалцево в Източна Украйна. Там се води ожесточена битка между тях и украинските сили, в която през последното денонощие са загинали 13 правителствени войници, а 20 са били ранени, предаде Асошиейтед прес, цитирайки официално съобщение на властите в Киев. Няма данни за загубите на бунтовниците.

Деветима цивилни бяха ранени, след като снаряд падна в центъра на града, съобщиха украинските власти. От щаба на опълчението на Донецката нарадна република отговориха, че украинските сили използват мирното население като жив щит, пише БНР.

Дебалцево лежи на железопътната линия, свързваща двете крепости на бунтовниците - Донецк и Луганск.  Ако проруските бунтовници овладеят града, това ще консолидира контрола им върху Източна Украйна.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите разглеждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите разглеждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК