BG EN

Apple регистрира патент за сгъваем смартфон

Технологии

Apple регистрира патент за сгъваем смартфон

27765
на 02.11.2016
Apple регистрира патент за сгъваем смартфон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американската корпорация Apple регистрира патент за създаването на гъвкав смартфон, който може да се сгъва, съобщи списание „Нюзуик“. От документите на корпорацията, представени в Бюрото за патенти, става ясно, че корпусът на новото устройство ще бъде изготвен от стъкло, алуминий, пластмаса и синтетични влакна.

препоръчано

Сгъваемостта ще бъде осигурена от „нанотръба от въглерод“. От чертежите може да се предположи, че смартфонът ще има два дисплея.

Още през 2013 година концернът се бе заинтересувал от производството на устройства с гъвкави корпуси и елементи. „Нюзуик“ предполага, че тази технология може да бъде използвана в новия модел смартфон iPhone, който се очаква да бъде представен идната година. В същото време с подобни проекти активно експериментира и южнокорейската компания Samsung. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК