ГОРЕЩО
Нов сценарий за КРАЯ НА СВЕТА: Учени взривяват досегашните теории за огнения апокалипсис
ГОРЕЩА ТЕМА! Топ експерт посочи всички СИЛНИ и СЛАБИ страни на бюджета на правителството (СНИМКА)
Евгений Михайлов гневно: Само ДПС ли доби смелост да се противопостави на идеята за закриването на Комисията по досиетата?
СКАНДАЛНО: Потъващата БСП се лепна за Йотова в битката за „Дондуков“ 2
Журналист с призив към ГЕРБ, ПП, ДБ и "Синя България": Последвайте позицията на ДПС за Комисията за досиетата! Времето е разделно
Темида
bTV проплака: Много години бяхме изряден платец, "Булсатком" е виновен за всичко!
5382
на 15.01.2013
Медията с поредна декларация!
"В продължение на години bTV Медия груп винаги е била изряден платец към "Музикаутор"". Това посочва медията в специална декларация. Тя е и официален отговор на разпространеното по-рано днес изявление на сдружението, свързано с дължими суми и авторски права. "В момента имаме задължения към организацията, тъй като сме финансово потърпевши от забавянето на плащанията от страна на наши контрагенти", уточняват от bTV Медия груп. "Булсатком е най-големият длъжник на възнаграждения за права към медията, като задълженията, които е натрупал, са повече от нашите спрямо "Музикаутор". Очакваме в най-кратки срокове доставчикът да изплати задълженията си към bTV, а веднага след това ще погасим дължимите суми към "Музикаутор"", допълват босовете на медийния гигант. Днес собствениците на “Музикаутор” разкриха, че чакат от “Би Ти Ви медиа груп” над 2,5 милиона лева за авторски права за музика, излъчвана в ефира им. Те твърдят, че медията не им е плащала над 2 години, въпреки договора помежду им. “Парадоксално е, че Би Ти Ви беше медията, която направи кампания в защита на авторските права, а тя е единствената ефирна телевизия, която не заплаща коректно предвидените от закона и регламентирани с договор отчисления към “Музикаутор”, се казва в съобщението. Пълното становище на "Музикаутор" може да прочетете тук!!!препоръчано


