BG EN

Bundesbank настоя за по-силна икономическа интеграция в еврозоната

ЧАС ПИК

Bundesbank настоя за по-силна икономическа интеграция в еврозоната

4344
на 17.12.2013
Bundesbank настоя за по-силна икономическа интеграция в еврозоната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Председателят на Германската централна банка (Bundesbank) Йенс Вейдман призова правителствата на страните от еврозоната "да увеличат икономическата интеграция", пише авторитетният финансов всекидневник The Financial Times ("Файненшъл таймс").

препоръчано

на фона на предстоящата европейска среща на високо равнище в Брюксел тази седмица, като добави, че липсата на прогрес затруднява задълженията на централните банки във валутната зона, 

„Финансовата политика сама не би могла да върне икономиката към пълноценно оздравяване. Необходими са правителствени действия във всяка една област- от фискалната политика до свободното придвижване на работната ръка”, заяви Вейман.

„Хетерогенноста е проблем за еврозоната. Ние имаме само един общ инструмент. Задължение на политиците е да ни създадат сходства”, добави той.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! ИТН се обяви срещу Гюров и Главчев за служебни премиери: Те са безапелационно партийно обвързани. Няма да подкрепим идеята за приемането на бюджета (ВИДЕО) ПИК TV! ИТН се обяви срещу Гюров и Главчев за служебни премиери: Те са безапелационно партийно обвързани. Няма да подкрепим идеята за приемането на бюджета (ВИДЕО)
ново
Днес: 61
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК