BG EN

Bunt.bg: Камен Пенков посочен за екзекутор на охранителни фирми с помощта на държавата

ГОРЕЩО
Акценти

Bunt.bg: Камен Пенков посочен за екзекутор на охранителни фирми с помощта на държавата

134342
на 23.12.2021
Bunt.bg: Камен Пенков посочен за екзекутор на охранителни фирми с помощта на държавата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият зам.-вътрешен министър в кабинета на Сергей Станишев - Камен Пенков, който притежава охранителна фирма, е сочен за екзекутора на конкурентни компании с помощта на държавата.

препоръчано

“Като не мога пазарно, то ще ползвам държавата”. Това са думи на Камен Пенков, изречени многократно пред широка аудитория, споделят източници на сайта bunt.bg. Същите твърдят още, че именно бившият зам.-министър стои зад репресиите, наложени от държавата върху фирмите в охранителния бранш. 

Както се посочва в последния брой на столичен седмичник, Камен Пенков е човекът, насъскал Бойко Рашков да започне гонката срещу редица охранителни фирми и да се опита да срине една от най-големите компании в частната охранителна дейност – "Делта Гард", за да се изпълни личната цел на бившия зам.-министър – да направи притежаваната от него “Скорпио” топ охранителна фирма в държавата.

В момента управител на “Скорпио” е Васка Пенкова, третата жена на Камен Пенков. Тя заема тази длъжност, след като Пенков излиза от ръководството на дружеството.

След "Делта Гард" ще започне гонка и към по-малките дружества в бранша, категорични са запознати с войната, която се води в охранителния бранш.

Източници, пожелали анонимност, твърдят, че Пенков отдавна се е отдал на тежки трапези и големи алкохолни количества. Благодарение на това, в замъгленото си състояние той не внимава какво говори и многократно си разкрива инструментите, чрез които влияе на охранителния бранш. Най-често споменаваните имена по време на вечеринките му са тези на вътрешния министър Бойко Рашков и на президента Румен Радев.

Собственици на други фирми в бранша са категорични, че не за първи път стават свидетели на такъв подход – който не успее в частния бизнес, яха държавата, за да измести конкуренцията. "Докога ще продължават близките, познатите и изгодните на властта да управляват съдбите на успешните дружества, даващи работа и прехрана на хиляди българи и техните семейства", питат недоволните собственици на фирми в бранша.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 юни - разходи от спестяванията ядосват Овните, неочаквано големи приходи ще зарадват Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 юни - разходи от спестяванията ядосват Овните, неочаквано големи приходи ще зарадват Скорпионите
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Ботев с топ анализ за пренареждането в международната политика: Проблемите около Урсула фон дер Лайен се задълбочават (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Проф. Ботев с топ анализ за пренареждането в международната политика: Проблемите около Урсула фон дер Лайен се задълбочават (ВИДЕО)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК