ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Около 15.30 часа се очаква да започне евакуация на жители на село Одринци в община Добричка, предаде агенция "Фокус".
В селото живеят общо 210 души, 130 от тях се налага да бъдат евакуирани, защото нивото на язовир Одринци се покачва с 8 сантиметра на част, посочи заяви кметът Петко Петков. Останалите хора имат вариант за настаняване при близки, роднини и приятели. Евакуираните ще бъдат настанени в детската градина, училището, пенсионерския клуб и в частни домове. Ще им бъде осигурена храна и вода.
От БЧК ще предоставят легла, дюшеци и завивки, каза още Петко Петков. Три семейства от село Одринци, чиито къщи са в ниската част на селището, също ще трябва да напуснат домовете си. Те ще бъдат настанени в кметството на Одринци.
В момента в двете села няма разливи, но от „Напоителни системи” е постъпила информация, че язовир „Одринци“ може да прелее и има опасност за населението. Заради проливните дъждове в общо 8 села в община Добричка е обявено бедствено положение.
Освен Долина и Одринци тежка е ситуацията в селата Драганово, Опанец, Богдан, Славеево, Пчелино, Ново Ботево, Козлодуйци, Карапелит, Генерал Колево и Полковник Минково.



