BG EN

EK децентрализира и опростява техническите мерки за опазване на рибните запаси

ЧАС ПИК

EK децентрализира и опростява техническите мерки за опазване на рибните запаси

2950
на 14.03.2016
EK децентрализира и опростява техническите мерки за опазване на рибните запаси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейската комисия представи предложение за нови мерки за опазване на рибните запаси в европейските морета. Тези правила се отнасят до това как, къде и кога рибарите могат да извършват риболов, като и до риболовните уреди, състава на улова и начините за действие при случаен улов, съобщава ЕК в изявление за медиите.

препоръчано

„Чрез възприетия „регионален подход“ се опростяват правилата и се възможност решенията за управление на риболовните дейности да се вземат на местно равнище, по-близо до хората, които те засягат“, каза европейският комисар по въпросите на околната среда, морското дело и рибарството Кармену Вела.

Общите принципи и цели на риболовните дейности ще се определят от ЕС и ще продължи да съществува набор от основни правила за забрана на риболовни уреди и за защита на определени видове и местообитания. В същото време, когато става въпрос за технически мерки, засягащи конкретен морски басейн, националните правителства и операторите ще могат да адаптират предложените правила към местните условия, за да бъдат постигнати желаните резултати.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова посочи какво очаква от Прогресивна България на старта на новия парламент (ВИДЕО) ПИК TV! Йотова посочи какво очаква от Прогресивна България на старта на новия парламент (ВИДЕО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК