BG EN

Eвродепутат разкри: Фон дер Лайен говори за "ревизирано" френско предложение! Кой и кога е направил това?!

Акценти

Eвродепутат разкри: Фон дер Лайен говори за "ревизирано" френско предложение! Кой и кога е направил това?!

43654
на 14.07.2022
Eвродепутат разкри: Фон дер Лайен говори за ревизирано френско предложение! Кой и кога е направил това?!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гледах и слушах речта на председателя на Европейската комисия г-жа Урсула фон дер Лайен пред депутатите в македонския парламент. Тази й реч поражда редица въпроси. И не само защото старателно избягваше да спомене името на България. Сакаш такава държава не съществува и не с нея македонската страна трябва да постигне тепърва съгласие по редица спорни въпроси.

препоръчано

Това пише на страницата си във Фейсбук евродепутатът от ГЕРБ-СДС Александър Йорданов.

Ето какво коментира още той:

В Европарламента отлично вече познаваме маниера на фон дер Лайен да се хареса на всички. Днес целта й бе да се хареса на македонските депутати. И произнесе твърдения, които не могат да бъдат отминати мълчешком.

Първо заяви, че уважава македонската национална идентичност и македонския език. Точните й думи бяха: "Няма да има квалификация от страна на Комисията на македонския език". Събра аплодисментите на залата. И продължи: "Имате успешно междуетническо общество". Нито дума за дълголетния геноцид и репресии спрямо българите. Заключи: "Двустранните проблеми и историческите спорове между две страни не са условие в процеса на интеграция".
Многократно в словото си подчерта колко е важно да се приеме "РЕВИЗИРАНОТО ФРЕНСКО ПРЕДЛОЖЕНИЕ".

Обръщам се към българските народни представители, към българския президент и премиерът в оставка, към българското Външно министерство, със следния въпрос: КОЙ, КОГА и КЪДЕ е РЕВИЗИРАЛ т.нар. френско предложение. Един и същ ли е текстът на това предложение, който бе гласуван в българския парламент и предстои да се гласува в македонския парламент. И ако става дума за различни текстове, то тогава не е ли необходимо да бъде ПРЕГЛАСУВАНО в българския парламент измененото, специално за македонската страна, френско предложение.

Проблемът е изключително сериозен. Подценяването му рискува в недалечно бъдеще да се наложи ние, българите, да обясняваме в Европа що за народ сме, имаме ли свой език, история, култура и национална идентичност.

След днешната реч на г-жа Урсула фон дер Лайен в Собранието на Р Северна Македония резервираността ми към нейните действия и позиции прераства в открито недоволство.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК