BG EN

ISW: Руските служби ще окажат натиск върху Беларус, за да се включи във войната

Европа

ISW: Руските служби ще окажат натиск върху Беларус, за да се включи във войната

7691
на 23.11.2022
ISW: Руските служби ще окажат натиск върху Беларус, за да се включи във войната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Украинското разузнаване очаква, че руските специални служби планират атаки под фалшив флаг срещу беларуската инфраструктура в опит да окажат натиск върху Минск да се включи във войната в Украйна, съобщи Институтът за изследване на войната.

препоръчано

Операция под фалшив флаг е операция под прикритие, имаща за цел да изглежда като дело на други организация или правителство. В неделя Главното управление на украинското военно разузнаване съобщи, че руските специални служби планират да извършат няколко терористични атаки под фалшив флаг срещу беларуски обекти от критичната инфраструктура, по-специално срещу беларуската атомна електроцентрала "Островец". Според доклада на украинското разузнаване руските специални служби ще обвинят за атаките украинските и натовските държави, за да ускорят включването на беларуските военни във войната.

Продължава да е малко вероятно беларуските сили да се включат във войната, подчертава ISW в последния си доклад. Според анализа на Института участието на Беларус би представлявало риск за оцеляването на режима на беларуския президент Александър Лукашенко.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Радев най-накрая се престраши - утре депозира оставка като президент (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Радев най-накрая се престраши - утре депозира оставка като президент (ВИДЕО)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК