ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Warner Bros. е започнала преговори за сключване на ексклузивна сделка за продажба на своите филмови и телевизионни студиа и стрийминг услугата HBO Max на Netflix, твърдят запознати с преговорите.
Netflix предлага 5 милиарда долара разтрогвателна такса, ако регулаторните органи не одобрят сделката, казаха източниците относно поверителните преговори.
Двете компании могат да обявят сделката още в следващите дни, ако преговорите не се провалят. Този ход предполага, че Netflix е изпреварил Paramount Skydance Corp. и Comcast Corp., които също се състезаваха за актива.
Преди приключването на продажбата Warner Bros. — оценена на общо над 60 милиарда долара — ще завърши планираното отделяне на кабелни канали, включително CNN, TBS и TNT.
Ако сделката бъде сключена, тя ще доведе до коренна промяна в развлекателната индустрия, като обедини доминиращата в света платена стрийминг услуга с едно от най-старите и уважавани студиа в Холивуд.
С покупката Netflix става собственик на мрежата HBO, заедно с библиотеката ѝ от хитови сериали като "Семейство Сопрано" и "Белия лотос".
Paramount обвини Warner Bros. в провеждането на нечестен процес, който облагодетелства Netflix.
Paramount твърди в писмо от 1 декември до Warner Bros., че неговата оферта е по-вероятно да бъде одобрена от регулаторните органи по целия свят.


