ГОРЕЩО
От "Прогресивна България" предлагат Георги Хорозов за председател на ЦИК
Калин Стоянов: Ще бъде необходима държавна подкрепа за хората, засегнати от проливните дъждове (СНИМКИ)
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Шефът на СДВР Любомир Николов ще е изпълняващ функциите главен секретар на МВР
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Съдът постанови "задържане под стража" за Траян от мелето на "Челопешко шосе" (ОБНОВЕНА)
ГОРЕЩО В ПИК TV! Заседанието за регистрацията на "Прогресивна България" приключи рекордно бързо - до 14 дни става ясно ще има ли партия (ВИДЕО)
Африка
Oпасен ли е новият щам на COVID-19 - "Ерис" вече се разпространява по целия свят
25087
на 13.08.2023
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вариантът на новия коронавирус EG.5, наричан още "Ерис", се разпространява по целия свят, но не е много опасен. Това успокояват експерти от Университета на Базел, Швейцария.
препоръчано
Оттам обаче предупреждават, че с приключването на лятото и след период на ниска заболеваемост, броят на случаите ще започне да расте отново.
Преди няколко дни и от Световната здравна организация отбелязаха, че заплахата за общественото здраве от “Ерис“ е ниска, но вирусът показва данни за бързо възпроизводство и разпространение.


