В тежка битка - радост за "орлите"

20038
на 18.08.2019
В тежка битка - радост за орлите

Лудогорец направи обрат и си тръгна с победата от 2:1 като гост на Черно море във Варна. Домакините “взривиха” пълните трибуни на “Тича” с гол на Родриго Енрике в 28-ата минута, но малко след това Дан Битон изравни. В 74-ата минута Клаудиу Кешерю донесе трите точки за “орлите” след хубава асистенция на реабилитирания Марселиньо. Малко след това бразилецът обаче получи втори жълт картон и бе изгонен от терена.

В крайна сметка Лудогорец стигна до победата и поведе в класирането на шампионата с актив от 14 точки.

В 28-ата минута Абел Анисе сбърка при изнасянето на топката и подаването му назад бе пресечено от Родриго. Бразилецът напредна към наказателното поле и с прецизен фалцов удар намери далечния ъгъл за 1:0.

Радостта на варненци обаче бе кратка, след като в 32-ата минута Лудогорец изравни след леко случаен гол. Дан Битон центрира фалцово в наказателното поле на “моряците”, Жоржиньо се размина с топката, но това излъга Дюлгеров и кълбото се озова във вратата му - 1:1, акцентира "Гол". В 74-ата минута Лудогорец направи пълен обрат. Появилият се минути по-рано бразилец Марселиньо, който бе реабилитиран след скандали с треньора Стойчо Стоев, “качи” топката на главата на Кешеру с центриране отдясно, а румънецът с глава реализира за 2:1.

В 85-ата минута Марселиньо извърши нарушение за втори жълт картон в центъра на терена и бе изгонен. В крайна сметка натискът на Черно море до края на срещата не даде резултат и Лудогорец си тръгна с трите точки от “Тича”.

Черно море - Лудогорец 1:2

1:0 Родриго Енрике 28’

1:1 Дан Битон 32’

1:2 Клаудиу Кешерю 74’

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
ПЪРВО В ПИК TV! Ядосаха Борисов заради служебното правителство: Защо не питате как Гвоздейков и Вътев са министри? Радев и Денков не приеха идеята ни за стратегически енергийни доставки (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Ядосаха Борисов заради служебното правителство: Защо не питате как Гвоздейков и Вътев са министри? Радев и Денков не приеха идеята ни за стратегически енергийни доставки (ВИДЕО)