ГОРЕЩО
Публикуваха новия проектобюджет за 2026 г. - eто основните му параметри
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ОСТАВА ОБЛАЧНО! Вали в планините, в Централна и Западна България. Над Странджа гърми (КАРТИ)
МВР да осигури свита за водача на бунта Мирчев, а за гостите на ококорения протест - Черепа и Бобокови, ВИП-зона с масички, напитки, топли завивки и газово отопление
ЦИРК БУШ ПАСТИ ДА ЯДЕ! От името на всички НЕпротестиращи връчваме оставката на Козилата Ерато
Животът днес
Авджиите да внимават! Забраниха лова на пернат дивеч в цялата страна заради птичия грип
9294
на 04.01.2017
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Със Заповед на министъра на земеделието и храните Десислава Танева се забранява лова и разселването на пернат дивеч в природата на територията на цялата страна, съобщават от пресцентъра на Министерство на земеделието и храните.
Мярката има превантивна цел по отношение живота, здравето и имуществото на гражданите. Забраната се въвежда във връзка с усложнената епизиоотична обстановка поради констатираното заболяване инфлуенца по птиците.
Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на изпълнителните директори на Българска агенция по безопасност на храните, д-р Дамян Илиев и на Изпълнителна агенция по горите, инж. Тони Кръстев.
препоръчано
свързани новини
Шок! Пловдивските гълъби с птичи грип
35497
на 03.01.2017
ЗАРАЗА! Откриха 15-то огнище с птичи груп у нас
14604
на 30.12.2016
10 огнища на птичи грип тлеят в страната
15560
на 28.12.2016


