BG EN

Австралиец предизвикал трагедията в Брадфорд през 1985 г.

СВЕТЪТ ДНЕС

Австралиец предизвикал трагедията в Брадфорд през 1985 г.

3815
на 12.05.2015
Австралиец предизвикал трагедията в Брадфорд през 1985 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Австралиец е предизвикал неволно пожара на стадиона в Брадфорд през 1985 г., отнел живота на 56 човека, съобщи "Mirror".

препоръчано

Ужасяващата драма се разигра преди 30 години, на 11 май, по време на мач между Брадфорд Сити и Линкълн Сити. Полицията тогава е установила името на виновника, но тъй като става въпрос за нещастен случай, неговото име не е било оповестено. Пенсиониралият се детектив Реймънд Фалконър обясни, че става въпрос за австралиец на име Ерик Бенет.

Той е хвърлил фаса си в купчина боклук, който е подпалил една от централните трибуни. "Той каза, че е пушил цигара, хвърлил я е в краката си и е искал да я настъпи, но за нещастие тя е пропаднала в дупка. След това Бенет се е опитал да я угаси с кафе, но няколко минути след това е избухнал пожарът", разказа Фалконър. От 56-те жертви запалянковците на Брадфорд бяха 54, а двамата от агитката на Линкълн изгоряха, докато се опитваха да спасяват от пламъците възрастни хора и деца.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Парламентът безпроблемно събра кворума от раз. Депутатите удължиха работното си време, закриха окончателно КПК и порязаха ППДБ да демагогстват по любимата им тема за главния прокурор (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Парламентът безпроблемно събра кворума от раз. Депутатите удължиха работното си време, закриха окончателно КПК и порязаха ППДБ да демагогстват по любимата им тема за главния прокурор (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК