BG EN

Австралия няма да свали основния лихвен процент до нула

ЧАС ПИК

Австралия няма да свали основния лихвен процент до нула

2570
на 13.02.2015
Австралия няма да свали основния лихвен процент до нула
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Австралия е малко вероятно ще последва Европа и САЩ и да понижи основния си лихвен процент до почти нула, за да подкрепи затруднената си икономика, предаде AFP, позовавайки се на изказване на управителя на централна банка. 
Централната банка на Австралия (RBA) понижи официалния лихвен процент до рекордно ниските 2,25% миналата седмица и се очаква да продължи да го прави. Но Глен Стивънс заяви, че показател малко над нулата или масово изкупуване на облигации – известно като количествено облекчаване – е малко вероятно да се случи. 
„Не смятам, че ще стигнем до това положение. Никой не може да е на 100% сигурен в тези неща, очевидно, но аз много се надявам да не стигаме до там“, каза Стивънс пред икономическата комисия в Камарата на представителите. 
След като десетилетния бум на инвестирането в миннодобива отмина, икономическият ръст на Австралия се забави, инфлацията е ниска, а безработицата нараства и миналият месец достигна 6,4% - което е най-високото й ниво от над 12 месеца. 

препоръчано

 

Източник: агенция "Фокус"

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК