BG EN

Австрийският външен министър против членството на Украйна в НАТО

ЕС

Австрийският външен министър против членството на Украйна в НАТО

4267
на 27.03.2014
Австрийският външен министър против членството на Украйна в НАТО
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на външните работи на Австрия Себастиан Курц се обяви против присъединяването на Украйна към НАТО, съобщава РИА Новости.

препоръчано

Куц определя влизането на страната в северноатлантическия съюз като „абсолютно неправилен сигнал и провокация към Русия”, предаде. Вместо това е нужно да се запази извънблоковият статус на страната, е казал още Курц.

Американският президент Барак Обама също определи евентуалното присъединяване на Украйна към НАТО като провокация към Москва.

"Няма скорошни планове за влизане на Украйна и Грузия в НАТО. Знам, че Русия е против подобна крачка. Една от причините, поради които Киев не е подал заявка за членство в Северноатлантическия алианс, са сложните отношения с Москва", заяви Обама по време на среща с евролидерите в Брюксел.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая Петрохан (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Цветанка Андреева с екшън анализ: Радев ще изсмуче електората на МЕЧ. Нека ППДБ обяснят за паралелната власт и зависимостите си по случая "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК