ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Австрия забрани бурките с нов закон, приет от парламента късно снощи. Разпоредбата е част от по-широк закон за интеграцията. От октомври От октомври носенето на обществени места на облекло, което напълно скрива лицето на жените, ще се наказва с глоба от 150 евро, съобщава ДПА.
Все още не се знае колко хора ще бъдат засегнати от мярката, критикувана и от крайнодесните, и от крайнолевите политице като недостатъчно строга.
Новото законодателство забранява разпространяването на Корана и изисква всички мигранти в Австрия да преминат "интеграционна година", през която ще изучават немски език и етични правила. Тази разпоредба е насочена към бежанци и кандидати за убежище, за които се преценява, че имат добър шанс да останат в Австрия.
От кандидатите за бежански статут ще се очаква също така да полагат безплатно общественополезен труд. Всеки, който откаже, ще загуби предоставяните му помощи.


