BG EN

Автомобилен експерт: Челен удар със скорост 75км/ ч е равносилен на падане от 10-етажен блок

Инциденти

Автомобилен експерт: Челен удар със скорост 75км/ ч е равносилен на падане от 10-етажен блок

58104
на 22.04.2020
Автомобилен експерт: Челен удар със скорост 75км/ ч е равносилен на падане от 10-етажен блок
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Директен челен удар със скорост от 75 км/ч е равносилен на падане от 22 метра височина, което е около 9-ия или 10-ти етаж на една сграда. Това обяви пред Нова ТВ автомобилният експерт Румен Дунев, коментирайки трагичния инцидент, при който загина Милен Цветков.

"От видеото, което се разпространи от катастрофата, заедно с колеги направихме няколко заключение. Според нас джипът на Кристиян се движи с около 80 км/ч. При удара няма спирачен път. При тази скорост автомобилът за секунда изминава 22 метра. Ако има разсейване на водача за 2 секунди, говорим за 44 метра. След удара колата на Милен Цветков е избутана в кръстовището, а джипът чак тогава спира.

препоръчано

Според свидетели при удара са се чули два взрива. Единият е от спуканите стъкла, а вторият е от газовата уредба на ударения автомобил. Имало е и късмет, че джипът на Кристиян не е произвел искра, защото тогава е щяло да стане страшно", обясни още Румен Дунев.

Вчера шефът на столичната Бърза помощ д-р Гелев разкри подробности около състоянието на пострадалия Милен Цветков веднага след инцидента.

"Сигналът за инцидента е подаден в 18:16, диктуван е в 18:19, а екипът - лекар, сестра и шофьор-парамедик, е бил на място в 18:23 часа, заяви Гелев. - По думите на лекарката, при пристигането - на практика за 5-6 минути, е заварила на платното, близо до тротоара, мъж по гръб, на когото няколко души опитват да му окажат помощ - изкуствено дишане уста в уста. Тя го заварва в кома. Веднага са предприети по оказване на първа медицинска помощ - сърдечен масаж и обдишване. Поставен е на гръбначна шина, вкарали са го в линейката, продължили са действията, включен е на монитор. За съжаление вече явно е имал единични сърдечни удари, документирано е. Продължили са да го обдишват. Съдовете на крайниците му са били толкова колабирали, че не е могло да се ползва венозен път за какъвто и да било медикамент. Това е принудило екипа да се прави мускулно инжектиране. Интубацията не е се получила заради изпълването на дихателните пътища с кръв. Продължавайки да го обдишва, екипът тръгва към "Пирогов", но буквално пред вратата на болницата Милен Цветков е издъхнал."

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК