BG EN

Агенцията за околна среда на САЩ предизвика екокатастрофа

ЧАС ПИК

Агенцията за околна среда на САЩ предизвика екокатастрофа

6146
на 10.08.2015
Агенцията за околна среда на САЩ предизвика екокатастрофа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Служители на американската агенция за защита на околната среда (EPA) изсипаха погрешка повече от 1 млн. галона /3.8 млн. литра/ течни токсични отпадъци от стара златна мина във водите на река Колорадо, оцветявайки ги в оранжево. Инциденът е станал на 5 август, когато служителите на EPA се отивали да пречистват водата от изоставената мина.

препоръчано

При инцидента на 5 август в притока Анимас на река Колорадо се изляло огромно количество токсична смес от тежки метали и арсен. Замърсяването на реката е обхванало около 160 км. до съседния щат Ню Мексико.

Властите раздадоха на местните жители тестери за качеството на водата от техните кладенци. Река Анимас като предпазна мярка е забранена за плаване и забраната важи за всякакви плавателни съдове. В град Дуранго с население около 17 500 жители е обявено бедствено положение.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК