ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Проф. д-р Паскал Желязков, двм, е новият изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). Това съобщиха от пресцентъра на БАБХ.
Заеманата от него позиция до момента е директор на Национален диагностичен научноизследователски ветеринарномедицински институт „Проф. Д-р Г. Павлов“.
Проф. Желязков има дългогодишен опит като ръководител на структури с научно-изследователска, диагностична и аналитична дейност. Бил е началник отдел в Центъра за оценка на риска, директор на Национална научно-изследователска станция по ловно стопанство, биология и болести по дивеча, както и зам.-генерален директор в Национална ветеринарно-медицинска служба.
Има над 90 научни публикации и научни доклади. По образование е ветеринарен лекар, завършил е Висшия институт по зоотехника и ветеринарна медицина в Стара Загора. Владее английски и руски език.
Назначен е и нов заместник-изпълнителен директор д-р Марияна Шумова, която към момента изпълнява длъжността началник отдел в дирекция „Граничен контрол“.
Д-р Шумова е изпълнявала и длъжността директор на Областната дирекция по безопасност на храните в Хасково. Тя ще заеме позицията на доц. д-р Тодорка Янковска-Стефанова, двм.


