BG EN

Агенцията по храните конфискува два тона негодни храни

Животът днес

Агенцията по храните конфискува два тона негодни храни

6902
на 22.11.2018
Агенцията по храните конфискува два тона негодни храни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През октомври Българската агенция по безопасност на храните е извършила 12 484 проверки. За установените нарушения са съставени 163 акта и са издадени 806 предписания.

препоръчано

Изтеглени са общо 90 000 яйца, 2254 кг. храни от животински и неживотински произход и 73 л. сурово мляко и безалкохолни напитки.

Количеството е иззето от производствени обекти, складове, магазини и заведения за обществено хранене. Част от конфискуваните храни са били неправилно съхранявани, некоректно етикетирани или с изтекъл срок на годност, а други са нямали здравна и идентификационна маркировка.

Вследствие на проверките дейността на седем обекта в страната е временно преустановена, обясниха от Българската агенция по безопасност на храните.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК