BG EN

Адска воня на фекалии задушава Пловдив, не могат да открият източника

Региони

Адска воня на фекалии задушава Пловдив, не могат да открият източника

5708
на 11.09.2013
Адска воня на фекалии задушава Пловдив, не могат да открият източника
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Неприятна миризма на фекалии притесни живеещите в пловдивския район "Тракия". Зловонието се разнася още от снощи, а проблемът периодично се появява от години.

препоръчано

От Регионалната инспекция за околна среда и води съобщиха, че са извършили проверка по множеството сигнали в различни райони на града. Те са посетили и някои от обектите, сочени от жалбоподателите като вероятен източник на неприятните миризми.

Експертите са констатирали, че градската пречиствателната станция за отпадни води не е източник на миризмата. 

Към момента не е ясен причинителят на зловонието. 

"В такива случаи е трудно да се установи източникът на тези неприятни емисии", коментира Стефан Шилев, директор на дирекция „Екология и управление на отпадъците” в община Пловдив, цитиран от "Фокус".

"От началото на годината са получавани още два пъти такива сигнали, еколозите са ходили на проверки. Издадена е заповед за съставянето на комисия при ясни сигнали за наличие на миризми, но не е установено наличие на такива емисии. Днес се надяваме това да се се установи", допълни Шилев.

В проверката днес се включват представители на ВиК-Пловдив и на районните администрации.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Проф. Рачев със седмична прогноза пред ПИК TV: Три циклона над Европа. Сняг по Черноморието и студ от север (ВИДЕО) Проф. Рачев със седмична прогноза пред ПИК TV: Три циклона над Европа. Сняг по Черноморието и студ от север (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК